Menneet esiintymiset


Su 11.6.2017 klo 15
Thomaskirche, Leipzig, Saksa

Bach meets Sibelius
Dominante & Kammerchor der Stadt Leipzig

Pe 9.6.2017 klo 20
Leipzig Markt, Leipzig, Saksa

Bach meets Sibelius
Dominante & Kammerchor der Stadt Leipzig

Ke 24.5.2017 klo 19
Sello-sali, Espoo

Virtaa! – Levynjulkistamiskonsertti

Su 23.4.2017 klo 18
Tuomiokirkko, Helsinki

Bach meet Sibelius

Dominante ja Kammarchor der Stadt Leipzig
Daniel Reuss, kapellimestari

Ke 12.4.2017 klo 19
Ristinkirkko, Lahti

Bach: Matteus-passio

Dominante ja Sinfonia Lahti

Ma 10.4.2017 klo 19
Pyhän Laurin kirkko, Lohja

Bach: Johannes-passio

Dominante, Murtosointu ja Lohjan kaupunginorkesteri
Esa Heikkilä, kapellimestari

La 8.4.2017 klo 19
Lauttasaaren kirkko, Helsinki

Bach: Johannes-passio

Dominante, Murtosointu ja Lohjan kaupunginorkesteri
Esa Heikkilä, kapellimestari

Ma 19.12.2016 klo 19
Tapiolan kirkko, Espoo

Ti 20.12.2016 klo 19
Paavalinkirkko, Helsinki

Ke 21.12.2016 klo 19
Tuomiokirkko, Helsinki

Joulun tähden – perinteinen joulukonsertti
Liput 15,00–25,00 e Dominanten lippukaupasta
17,50–27,50 e Lippupisteestä (sis. palvelumaksut)

To 15.12.2016 klo 19
Tuomiokirkko, Porvoo

La 17.12.2016 klo 19
Pyhän Laurin kirkko, Lohja

J.S. Bach: Jouluoratorio (I-III)

Hedvig Paulig, sopraano
Essi Luttinen, altto
Tom Nyman, tenori
Ilkka Vihavainen, basso
Dominante ja Lohjan kaupunginorkesteri
Seppo Murto, kapellimestari
Liput 20–27 e NetTicket.fi

Ti 6.12.2016 klo 14:30
Metro Arena, Espoo

Espoon kaupungin itsenäisyyspäivän juhlakonsertti

Ke 30.11.2016 klo 16:00
Temppeliaukion kirkko, Helsinki

Uudenmaan lottaperinneyhdistyksen Yhteislaulutilaisuus

Dominanten lauluryhmä
Tapio Tiitu, Urut

La 26.11.2016 klo 19
Lauttasaaren kirkko, Helsinki

J.S. Bach: Jouluoratorio (I-III)

Hedvig Paulig, sopraano
Essi Luttinen, altto
Tom Nyman, tenori
Ilkka Vihavainen, basso
Dominante ja Lohjan kaupunginorkesteri
Esa Heikkilä, kapellimestari

Pe 30.9.2016 klo 19
Szent Ferenc sebei templom, Budapest

La 1.10.2016 klo 19
Deszkatemplom, Miskolc

Su 2.10.2016 klo 19
Jézus Szíve templom, Székesfehérvár

Dominanten Unkarin-kiertueen konsertit

Su 18.9.2016
Tuomiokirkko, Helsinki

Jumalanpalvelusesiintyminen

To 25.8.2016 klo 19
Paavalinkirkko, Helsinki

Taiteiden yön Sing along

Dominante
Suomen Laulu
Johtaa Esko Kallio

To 25.8.2016 klo 19:30
Tuomiokirkko, Helsinki

Taiteteiden yön Kuorojen kavalkadi

La 20.8.2016 klo 18
Karjalohjan kivikirkko

Lohjan Tenoripäivät

Dominante ja Lohjan kaupunginorkesteri
Mari Palo, Tuija Knihtilä, Mika Pohjonen ja Heikki Orama
Esa Heikkilä, kapellimestari

La 2.7.2016 klo 19
Luhangan kesäkirkko

XXXI Sysmän Suvisoitto, avajaiskonsertti
QUANTUS TREMOR EST FUTURUS

Dominante ja Lohjan kaupunginorkesteri
Mari Palo, Tuija Knihtilä, Mika Pohjonen ja Heikki Orama
Esa Heikkilä, kapellimestari

Pe 1.7.2016 klo 18
Hartolan kirkko


Dominanten kesäkonsertti

Pe 10.6.2016
Tuomiokirkko, Helsinki

Esiintyminen Lääketieteellisen tiedekunnan promootiojumalanpalveluksessa

To 26.5.2016 klo 19
Sellosali, Espoo

Dominanten kevätkonsertti

Osana Vocal Espoo -festivaalin Kuorojen kevät -konserttisarjaa
Liput 9–14 e Lippupisteestä

Su 22.5.2016
Tapiolan kirkko, Espoo

Jumalanpalvelusesiintyminen

Dominante
Riitta Pesola, sello

Ke 27.4.2016 klo 18
Kulttuurikeskus, Espoo

Printempo

Aalto-yliopiston ja Espoon kaupungin kutsuvieraskonsertti

Ke 23.3.2016
Ristinkirkko, Lahti

G. F. Händel: Messias

Dominante ja Sinfonia Lahti
Esa Heikkilä, kapellimestari

La 12.3.2016 klo 18
Taidetehdas, Porvoo

La 19.3.2016 klo 18
Lauttasaaren kirkko, Helsinki

Su 20.3.2016 klo 18
Mäntsälän kirkko, Mäntsälä

W. A. Mozart: Requiem, Ave verum corpus, Laudate Dominum
G. Puccini: Messa di Gloria
H. Ahmas: Multa kuivatkoon hänen itkunsa

Dominante ja Lohjan kaupunginorkesteri
Esa Heikkilä, kapellimestari

Pe 18.12.2015 klo 19
Taidetehdas, Porvoo

J.S. Bach: Jouluoratorio (I-III)

Hedvig Paulig, sopraano
Tom Nyman, tenori
Essi Luttinen, altto
Ilkka Vihavainen, basso
Dominante ja Lohjan kaupunginorkesteri
Esa Heikkilä, kapellimestari
Liput 25 e Lippupisteestä

To 17.12.2015 klo 19
Tuomiokirkko, Helsinki

Ti 15.12.2015 klo 19
Paavalinkirkko, Helsinki

Pe 11.12.2015 klo 19
Tapiolan kirkko, Espoo

Joulun tähden – perinteinen joulukonsertti

Su 6.12.2015 klo 12
Tuomiokirkko, Helsinki

Esiintyminen Suomen itsenäisyyspäivän ekumeeninessa juhlajumalanpalveluksessa

Ti 1.12.2015 klo 19
Leppävaaran kirkko, Espoo

To 26.11.2015 klo 19
Pyhän Laurin kirkko, Vantaa

Ke 25.11.2015 klo 17 ja 19
Johanneksenkirkko, Helsinki

Ma 23.11.2015 klo 19
Temppeliaukion kirkko, Helsinki

Tilausjoulukonsertit (yksityistilaisuuksia)

La 14.11.2015 klo 17
Musiikkitalo, Helsinki

JUBILEUM – 40-vuotisjuhlakonsertti

Su 25.10.2015 klo 18
Johanneksen kirkko, Helsinki

FANFARIUM – Dominante ja Suomalainen barokkiorkesteri

To 15.10.2015
Kaupungintalo, Sarajevo (Bosnia-Hertsegovina)


Ke 14.10.2015
Hotelli Esplanade, Zagreb (Kroatia)

Gala dinner with Sibelius

Ma 12.10.2015
Mimara-museo, Zagreb (Kroatia)


La 10.10.2015
Kroatian kansallisteatteri, Rijeka (Kroatia)


Pe 9.10.2015
Adris Center, Rovinj (Kroatia)

Musica Sacra -festivaalin avajaiskonsertti

Pe 28.8.2015 klo 19
Musiikkitalo, Helsinki

Helsingin juhlaviikot: Wozzeck
Dominante ja Radion sinfoniaorkesteri
Lue lisää

Pe 24.7.2015 klo 19
Rymättylän kirkko

Dominanten kesäkonsertti

To 28.5.2015 klo 19
Laurentius-sali, Lohja

Kevätkonsertti: Sibeliusta ja myyttisiä tarinoita

Ke 1.4.2015 klo 19
Ristinkirkko, Lahti

Bach: Johannes-passio
Dominante ja Sinfonia Lahti

Ti 31.3.2015 klo 19
Temppeliaukion kirkko, Helsinki

DOLORUM – Bach: Johannes-passio
Dominante ja Sinfonia Lahti

Su 15.3.2015 klo 10
Temppeliaukion kirkko, Helsinki

Esiintyminen messussa

Su 22.2.2015 klo 10
Tapiolan kirkko, Espoo

Esiintyminen messussa

Su 25.1.2015 klo 20
Hartwall Arena, Helsinki

Andrea Bocelli in Concert

Pe 16.1.2015 klo 19
Tuomiokirkko, Helsinki

Mendelssohn: Elia-oratorio

To 18.12.2014 klo 19
Tuomiokirkko, Helsinki

Dominanten joulukonsertti

La 13.12.2014 klo 18
Tapiolan kirkko, Espoo

Dominanten joulukonsertti

La 22.11.2014 klo 18
Kallion kirkko, Helsinki

Yui Katadan A-tutkintokonsertti

Ti 14.10.2014 klo 19
Tuomiokirkko, Helsinki

Dominanten ja Kampin Laulun yhteiskonsertti

Pe 3.10.2014 klo 19
Kaarlin kirkko, Tallinna (Viro)


To 2.10.2014 klo 18
Suomalainen kirkko, Hatsina (Venäjä)


Ke 1.10.2014 klo 19
Eestiläinen kirkko, Pietari (Venäjä)


Ma 29.10.2014 klo 19
Konserttitalo, Perm (Venäjä)


To 21.8.2014 klo 21:30
Tuomiokirkko, Helsinki

Taiteiden yön kuorokavalkadi

Ke 20.8.2014 klo 19
Musiikkitalo, Helsinki

Sostakovits: Orango

Ti 19.8.2014 klo 19
Musiikkitalo, Helsinki

Sostakovits: Orango

Pe 1.8.2014 klo 20
Oriveden kirkko

Dominanten kesäkonsertti

ke 16.4.2014 klo 19
Ristinkirkko, Lahti

Matteus-passio

to 10.4.2014 klo 19
Temppeliaukion kirkko, Helsinki

Save the Baltic Sea

la 5.4.2014 klo 17
Tapiola-sali, Espoo

Printempo

ke 26.3.2014 klo 19
Johanneksen kirkko, Helsinki

Graun: Der Tod Jesu

su 9.2.2014 klo 19
Tuomiokirkko, Turku

Graun: Der Tod Jesu

ke 18.12.2013 klo 19
Tapiolan kirkko

Dominanten joulukonsertti

johtaa Seppo Murto

ti 17.12.2013 klo 19
Helsingin tuomiokirkko

Dominanten joulukonsertti

johtaa Seppo Murto

to 24.10.2013 klo 19
Ritarihuone, Helsinki

Dominanten syyskonsertti

johtaa Seppo Murto

la 31.8.2013 klo 13:00
Espoon kulttuurikeskuksen amfi

Espoo-päivän ulkoilmakonsertti: Kuorojen Kesä

Espoolaiskuorojen kesäinen yhteiskonsertti

Dominante, johtaa Seppo Murto
Polyteknikkojen kuoron triplakvartetti, johtaa Saara Aittakumpu
Candomino-yhtye, johtaa Esko Kallio
EMO ensemble, johtaa Pasi Hyökki
Espoon laulu, johtaa Eeva Siljamäki
Tapiolan kuoro, johtaa Pasi Hyökki

Tilaisuuteen on vapaa pääsy

su 21.7.2013
Korppoon kirkko

Sibelius Korppoossa -festivaali

Sibeliuksen sekakuorosävellyksiä sekä promootiokantaatti
vuodelta 1897

Annika Rioux, sopraano
Christian Juslin, tenori
Folke Gräsbeck, piano
Johtaa Seppo Murto

to 16.5.2013 klo 19
Sellosali, Espoo

Kuorojen kevät III

Dominante, johtaa Seppo Murto
Polyteknikkojen Kuoro, johtaa Saara Aittakumpu

ke 24.4.2013 klo 19
to 25.4.2013 klo 19
Musiikkitalo, Helsinki

Linjama-Heiniö-Wagner
RSO
Arvo Vollmer, kapellimestari
Dominante
Murtosointu
Mariinsky-teatterin mieskuoro

ke 27.3.2013 klo 19
Ristinkirkko, Lahti

Matteus-passio

Sinfonia Lahti
Andreas Spering, kapellimestari
Dominante
Laulupuu

to 20.12.2012 klo 19
Tapiolan kirkko

Joulun tähden
Dominanten joulukonsertti
johtaa Seppo Murto

ke 19.12.2012 klo 19
Helsingin tuomiokirkko

Joulun tähden
Dominanten joulukonsertti
johtaa Seppo Murto

ti 4.12.2012
Dipoli, Espoo

Aalto-yliopiston henkilökunnan joulukonsertti
yksityistilaisuus

to 29.11.2012 klo 19
Sibeliustalo, Lahti

Debussy & Ravel -sinfoniakonsertti

Sinfonia Lahti
Okko Kamu, kapellimestari
Iris Vermillion, mezzosopraano
Dominanten naislaulajat

ti 20.11.2012
Temppeliaukion kirkko, Helsinki

yksityistilaisuus

7.11.2012 klo 19
Ritarihuone

Kaukana on minun maani
a cappella -konsertti
johtaa Seppo Murto
Liput ovelta

12.10.2012
Dipoli, Espoo

Aalto-yliopiston tekniikan
korkeakoulujen tohtoripromootio

9.10.2012
Helsingin tuomiokirkko

Kenttäpiispan virkaansiunaamistilaisuus

28.9.2012
Hämeenlinna

Sibeliuksen syksy / Kuorot kuutamolla

22.8.2012 klo 19
23.8.2012 klo 19
24.8.2012 klo 19
Sibeliustalo, Lahti

Andrew Loyd Webber - Tim Rice
JESUS CHRIST SUPERSTAR
- in concert

Sinfonia Lahti
Jaakko Kuusisto, kapellimestari
Hannu Lepola (Jeesus)
Sami Hintsanen (Juudas)
Saara Aalto (Maria Magdalena)
Juha Kotilainen (Kaifas)
Sam Huber (Herodes)
Anssi Valikainen (Pilatus)
LAMK Musiikki- ja draamainstituutti
Dominante-kuoro

11.8.2012 klo 14
Liperin kirkko

A cappella -konsertti
johtaa Seppo Murto

23.5.2012 klo 19
Sellosali, Espoo

Riitti ja verso
Dominante-kuoron kevätkonsertti
johtaa Seppo Murto ja Yui Katada

20.5.2012 klo 19
Konserttitalo, Kotka

Riitti ja verso
Dominante-kuoron kevätkonsertti
johtaa Seppo Murto ja Yui Katada

21.4.2012 klo 19
Sibelius-Akatemian konserttisali, R-talo, Helsinki

Yui Katadan kuoronjohdon B-tutkintokonsertti
johtaa Yui Katada

4.4.2012 klo 19
Ristinkirkko, Lahti

J. S. Bach: Matteus-passio
Dominante & Sinfonia Lahti
johtaa Andreas Spering

DOMINANTE IN ASIA 2012

AASIAN KIERTUE:

25.2.2012 Hyogo, Japani

Inamichoritsu bunka kaikan Cosmo Hall

26.2.2012 Hyogo, Japani

Kansai Mixed Choir Festival
Sanda Cultural Center Satonone Hall

28.2.2012 Mie, Japani

Owase Shimin Bunka Kaikan Segiyama Hall

29.2.2012 Kyoto, Japani

Dominante Choir and Budo no ki Joint Concert
Kyoto Prefectural Hall ALTI

3.3.2012 Hong Kong

Hong Kong Arts Festival, Academy for Performing Arts Amphitheatre

4.3.2012 Hong Kong

Hong Kong Arts Festival, Yuen Long Theatre Auditorium

6.3.2012 Hanoi, Vietnam

Hanoi Opera House

21.2.2012 klo 19
Uusi Paviljonki, Kauniainen

AASIAN VALLOITUKSEN STARTTI
Japan - Hong Kong - Vietnam
a cappella -konsertti
Laura Salovaara, sopraano
Elja Puukko, baritoni
johtaa Seppo Murto

13.1.2012 klo 19
Musiikkitalo, Helsinki

Felix Mendelssohn: Lobgesang
Dominante
Chorus Cathedralis Aboensis
Helsingin kaupunginorkesteri
Soile Isokoski
Hanna-Leena Haapamäki
Tuomas Katajala

14.1.2012 klo 17
Musiikkitalo, Helsinki

Felix Mendelssohn: Lobgesang
Dominante
Chorus Cathedralis Aboensis
Helsingin kaupunginorkesteri
Soile Isokoski
Hanna-Leena Haapamäki
Tuomas Katajala

15.1.2012 klo 15
Tapiolan Kirkko, Espoo

a cappella -konsertti
johtaa Seppo Murto

14.12.2011 Tuomiokirkko, Helsinki, klo 19

Joulukonsertti
Laura Salovaara, sopraano
Olli Pyylampi, urut
Jacintha Damström, huilu
Johtaa Seppo Murto

9.12.2011 Tapiolan kirkko, Espoo, klo 19

Joulukonsertti
Laura Salovaara, sopraano
Olli Pyylampi, urut
Jacintha Damström, huilu
Johtaa Seppo Murto

2.12.2011
Dipoli, Espoo

Aalto-yliopiston kutsuvieraskonsertti

25.11.2011 Musiikkitalo, Helsinki, klo 19

Erik Bergman 100 vuotta
Radion sinfoniaorkesteri
Dominante
EMO Ensemble
Muntra Musikanter
Ylioppilaskunnan Laulajat
Akademiska Sångföreningen
Solistit: Herman Wallen ja Virpi Räisänen
Johtaa Sakari Oramo

8.10.2011 Sct. Andreas Kirke, Kööpenhamina, klo 19.30

Johtaa Seppo Murto

27.8.2011 Sibeliustalo, Lahti, klo 17

Jesus Christ Superstar
Dominante, Sinfonia Lahti
Solistit: Hannu Lepola (Jeesus),
Sami Hintsanen (Juudas),
Maria Ylipää (Maria Magdalena),
Juha Kotilainen (Kaifas)
Johtaa Jaakko Kuusisto

26.8.2011 Sibeliustalo, Lahti, klo 19

Jesus Christ Superstar
Dominante, Sinfonia Lahti
Solistit: Hannu Lepola (Jeesus),
Sami Hintsanen (Juudas),
Maria Ylipää (Maria Magdalena),
Juha Kotilainen (Kaifas)
Johtaa Jaakko Kuusisto

25.8.2011 Sibeliustalo, Lahti, klo 19

Jesus Christ Superstar
Dominante, Sinfonia Lahti
Solistit: Hannu Lepola (Jeesus),
Sami Hintsanen (Juudas),
Maria Ylipää (Maria Magdalena),
Juha Kotilainen (Kaifas)
Johtaa Jaakko Kuusisto

22.7.2011 Mäntyharjun kirkko, klo 19

Johtaa Seppo Murto

11.6.2011 Tampere-talo, Pieni sali, klo 18

Tampereen Sävel: Dominante
Solisti: Elja Puukko
Konsertissa vieraili Rajaton

5.6.2011 Helsingin tuomiokirkko, klo 20

Urkukesän avajaiskonsertti
Johtaa Seppo Murto

14.5.2011 Tapiola-sali, klo 18

Tupsahdus
Johtaa Seppo Murto

6.5.2011 Sibeliustalo, Lahti, klo 19

Schumann: Das Paradies und die Peri
Dominante, Sinfonia Lahti
Johtaa Andreas Spering

5.5.2011 Sibeliustalo, Lahti, klo 19

Schumann: Das Paradies und die Peri
Dominante, Sinfonia Lahti
Johtaa Andreas Spering

20.4.2011 Ristinkirkko, Lahti, klo 19

J. S. Bach: Johannes-passio
Dominante, Suomalainen barokkiorkesteri,
Tuuli Lindeberg,
Teppo Lampela,
Niall Chorell,
Johan Christensson,
Elja Puukko,
Esa Ruuttunen
Johtaa Seppo Murto

17.4.2011 Johanneksen kirkko, Helsinki, klo 19

J. S. Bach: Johannes-passio
Dominante, Suomalainen barokkiorkesteri,
Tuuli Lindeberg,
Teppo Lampela,
Niall Chorell,
Johan Christensson,
Elja Puukko,
Juha Kotilainen
Johtaa Seppo Murto

25.3.2011 Johanneksen kirkko, Helsinki, klo 19

Franz Liszt: Kristus-oratorio
Dominante, Murtosointu, RSO
Solisteina Soile Isokoski,
Hilke Andersen,
Mati Turi,
Jaakko Kortekangas,
Tuomas Pursio
Johtaa Andres Mustonen

29.1.2011 Johanneksen kirkko, Helsinki, klo 18

Fauré: Requiem
Mozart: Requiem
Dominante, Polyteknikkojen Orkesteri
Tuuli Lindeberg, Essi Luttinen, Niall Chorell ja Elja Puukko
Johtaa Seppo Murto




Dominanten esiintymiset vuosina 1976 - 2010


2010

28.3. J.S.Bach: Johannes-passio, Helsingin tuomiokirkko, Helsinki, Oratorio-orkesteri, joht. Seppo Murto 31.3. J.S.Bach: Johannes-passio (1725 versio), Ristinkirkko, Lahti, Sinfonia Lahti, joht. Andreas Spering 1.4. J.S.Bach: Johannes-passio (1725 versio), Hämeenlinnan kirkko, Hämeenlinna, Sinfonia Lahti, joht. Andreas Spering 6.5. Beethoven: Sinfonia nro 9, Sibelius-talo, Lahti, Sinfonia Lahti, joht. Jukka-Pekka Saraste 7.5. Beethoven: Sinfonia nro 9, Sibelius-talo, Lahti, Sinfonia Lahti, joht. Jukka-Pekka Saraste 8.5. Tupsahdus-konsertti, Tapiolasali, Espoo 13.5. Helatorstain jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 25.5. Kuorojen kevät V - Helmiä kolmelta vuosisadalta, Sellosali, Espoo 3.6. Haydn: Luominen, Urkuyö ja Aaria -festivaali, Tapiolan kirkko, Espoo, Tapiolan Sinfonietta, joht. Kari Tikka 30.7. Saarijärven kirkko, Saarijärvi 31.8. Piispa Eero Huovisen lähtömessu, Helsingin tuomiokirkko, Helsinki 12.9. "Sibeliusta pyhäaamuna", Sibelius-festivaali 2010, Sibeliustalo, Lahti 1.10. Aalto-yliopiston teknillisen korkeakoulun tohtoripromootio, Dipoli, Espoo 8.10. Lastenkonsertti, Sellosali, Espoo 9.10. Lastenkonsertti, Sellosal, Espoo 12.11. Kauniaisten syysmusiikki-tapahtuma, Kauniaisten kirkko, Kauniainen 20.11. Dominanten 35-vuotisjuhlakonsertti, Tapiolasali, Espoo 3.12. Aalto-yliopiston teknillisen korkeakoulun johtavan dekaanin kutsuvieraskonsertti, Dipoli, Espoo 14.12. Dominanten perinteinen joulukonsertti, Tapiolan kirkko, Tapiola 15.12. Dominanten perinteinen joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko, Helsinki


2009

12.3. F. Mendelssohn: Elia-oratorio, Johanneksen kirkko, Helsinki, HKO, joht. Rolf Beck 26.3. G.F. Händel: Israel Egyptissä -oratorio, Johanneksen kirkko, Helsinki, Tapiola Sinfonietta, joht. Andrew Lawrence-King 27.3. G.F. Händel: Israel Egyptissä -oratorio, Tapiolasali, Espoo, Tapiola Sinfonietta, joht. Andrew Lawrence-King 8.4. J.S. Bach: Matteus-passio, Ristin kirkko, Lahti, Sinfonia Lahti, joht. Andreas Spering 9.5. Teekkaritupsahdus, Tapiolasali, Espoon kulttuurikeskus 26.5. Dominanten kevätkonsertti, Sellosali, Espoo 6.8. Kesän iltamusiikit -konserttitapahtuma, Kuopion tuomiokirkko 30.10. Aasian konserttikiertueen lähtökonsertti, Tapiolan kirkko, Espoo 4.11. Shinsegae Cultural Hall, Busan, Etelä-Korea 5.11. Dongsep University Church, Busan, Etelä-Korea 6.11. Busan Cultural Centre Main Hall, Busan, Etelä-Korea 9.11. Wah Yan College, Hongkong, Kiina 11.11. St John's Church, Hongkong, Kiina 12.11. St Joseph's Seminary Church, Macao, Kiina 21.11. Suomen kuoronjohtajat 20v, Helsingin konservatorio 23.11. Ateneumin ystävät 90v, Ateneum, Helsinki 4.12. TKK:n rehtorin kutsuvieraskonsertti, Dipoli, Espoo 16.12. Dominanten perinteinen joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko 17.12. G.F. Händel / W.A. Mozart: Messias-oratorio, Finlandia-talo, Helsinki 18.12. Dominanten perinteinen joulukonsertti, Tapiolan kirkko, Espoo


2008

31.1. Hector Berlioz: Romeo ja Julia, Sibeliustalo, Lahti, Sinfonia Lahti, joht. Carlos Kalmar 10.2. Jaakko Mäntyjärvi: Salvat 1701, Turun tuomiokirkko 20.3. J. S. Bach: Johannespassio, Ristin kirkko, Lahti, Sinfonia Lahti, joht. Andreas Spering 2.4. Tohtoripromootio, Teknillinen korkeakoulu 6.4. Kirkko soikoon! -festivaalin avajaismessu, Helsingin tuomiokirkko 9.4. Kirkko soikoon! -festivaali, Jaakko Mäntyjärvi: Salvat 1701, Helsingin vanha kirkko 10.5. Teekkaritupsahdus, Tapiolasali, Espoon kulttuurikeskus 18.5. Kuorojen kevät -konserttisarja, Sellosali, Espoo 5.6. Urkuyö & Aaria, W. A. Mozart: Requiem, Espoon tuomiokirkko, joht. Kari Tikka 5.7. Herättäjäjuhlat, Jaakko Mäntyjärvi: Salvat 1701, Espoon tuomiokirkko 19.7. Kesäkonsertti, Punkaharjun seurakuntatalo 27.8. Espoo 550v, Olli Kortekangas: Silta Tapiolasali, Espoon kulttuurikeskus 1.9. Teknillisen korkeakoulun "100 vuotta yliopistona" -juhla, Olli Kortekangas: Silta (osat 1 ja 5), Finlandia-talo, Helsinki 6.9. ja 7.9. Lindström 160v, Finlandia -talo 13.9. Sibelius-festivaali, Jean Sibelius: Snöfrid - Vapautettu kuningatar - Finlandia, Sibeliustalo, Lahti, Sinfonia Lahti 11.10. Kaarlin kirkko, Tallinna 23.10. Kuoro-Espoo, Olli Kortekangas: Silta, Tapiolasali, Espoon kulttuurikeskus 23.11. Jaakko Mäntyjärvi: Salvat 1701, Tampereen tuomiokirkko 28.11. B-tutkintokonsertti, joht. Dani Juris, Johannes Brahms: Fest- und Gedenksprüche, Meilahden kirkko, Helsinki 6.12. Itsenäisyyspäivän ekumeeninen juhlajumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 18.12. Dominanten perinteinen joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko 19.12. Dominanten perinteinen joulukonsertti, Tapiolan kirkko, Espoo


2007

24.3. Sekakuoroliitto 50-vuotisjuhlat, Tampereen yliopiston juhlasali 24.3. Sekakuoroliiton 50-vuotisjuhlien päätöskonsertti, Tampere, Kalevan kirkko 4.4. Johannes-passio, Lahti, Ristinkirkko 12.5. Tupsahdus, Espoo, Tapiolasali 17.5. Yhteiskonsertti: Dominante & Chorus 116, Helsingin tuomiokirkko 22.7. Kesäkonsertti, Kerimäen kirkko 9.8. Lahden kansainvälinen urkuviikko, Lahti, Ristinkirkko 13.8. Sinfonia Lahti & Dominante, Hämeenlinna, Verkatehdas 15.8. Sinfonia Lahti & Dominante, Lontoo, Royal Albert Hall 23.8. Oopperan kamariorkesteri & Dominante, Espoo, Tapiolan kirkko 4.11. Bachin motetit, Helsingin tuomiokirkko 25.11. Politiikkaa-konsertti, Helsinki, Vanha ylioppilastalo 5.12. Teknillisen korkeakoulun rehtorin joulukonsertti, Espoo, Dipoli 13.12. Johanneksen kirkko, Helsinki, joulukonsertit OP-pankille (2 kpl) 18.12. Joulukonsertti Ålandsbankenille, Helsingin tuomiokirkko 18.12. Joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko


2006

12.1. Mozartin Requiem, Helsinki, Finlandia-talo 4.4. Bachin Matteus-passio, Lahti, Ristinkirkko 21.4. Heikki Valpolan 60-vuotisjuhlakonsertti, Sibelius-akatemia 10.6. Matti Hyökin 60-vuotisjuhlakonsertti, Helsingin yliopiston juhlasali 6.5. Tupsahdus, Espoo, Tapiolasali 30.5. Kevätkonsertti, Espoo, Sellosali 4.6. Helsingin Urkukesän avajaiskonsertti, Helsingin tuomiokirkko 23.6. Dominanten kesäretki, Punkaharjun seurakuntakeskus 31.8. Musiikin yö, Porvoo, Suomalainen kirkko 8.10. Latvia, Riian tuomiokirkko 18.10. Kuorokarhujen huviretki, Vantaa, Martinus-Sali 27.10. Kuorokarhujen huviretki, Vantaa, Lumo-Sali 2.11. Kuorokarhujen huviretki, Espoo, Sellosali 3.11. Kuorokarhujen huviretki, Espoo, Sellosali 14.11. Musiikkia kynttilänvalossa, Espoo, Leppävaaran kirkko 5.12. Teknillisen korkeakoulun rehtorin joulukonsertti, Espoo, Dipoli 13.12. Joulukonsertti Nordea Rahoitukselle, Helsingin vanha kirkko 18.12. Joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko


2005

9.1. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 9.1. Suruhartaus, Helsingin tuomiokirkko 16.1. Seppo Murron 50-vuotisjuhlakonsertti, Helsingin tuomiokirkko 9.3. Kirkko soikoon -konsertti, Helsingin tuomiokirkko 27.3. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 28.4. Bachin h-mollimessu, Lahden Sibeliustalo 4.5. Tupsahdus, Espoo, Tapiolasali 19.5. Holstin Planeetat, Lahden Sibeliustalo 26.5. Viihdekonsertti, Espoo, Sellosali 17.7. Kesäretkikonsertti, Mäntyharjun kirkko 9.9. TKK:n tohtoripromootio, Dipoli 14.10., 15.10. "Kuorokarhujen huviretki" -lastenkonsertti, Sellosali 20.10. Elias-oratorio, Lahden Sibeliustalo 21.10. Elias-oratorio, Helsingin tuomiokirkko 12.11. 30-vuotisjuhlakonsertti 24.11. Mendelssohnin Lobgesang, Espoo, Tapiolasali 2.12. Rehtorin konsertti, Espoo, Dipoli 15.12. Joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko


2004

6.3. Yhteiskonsertti, Espoo, Tapiolan kirkko 4.4. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 9.4. Johannes-passio, Turun tuomiokirkko 16.4. Tupsahdus, Espoo, Tapiolasali 13.5. Beethovenin 9. sinfonia, Lahden Sibeliustalo 14.5. Beethovenin 9. sinfonia, Lahden Sibeliustalo 25.5. Kevätkonsertti, Espoo, Sellosali 6.6. Helsingin urkukesän avajaiskonsertti, Helsingin tuomiokirkko 13.6. Millennium Prize -vastaanotto, Espoon kulttuurikeskus 31.7. Händelin Messias, Rantasalmen kirkko 1.8. Händelin Messias, Lappeen kirkko 26.8. Taiteiden yö, Helsingin tuomiokirkko 16.10. KuoroEspoo-konsertti, Tapiolan kirkko 29.10., 2.11., 10.11., 12.11., 23.11., 25.11., 27.11., 30.11. Les Noces -baletti, Kansallisooppera 3.12. Rehtorin konsertti, Dipoli 6.12. Valtioneuvoston ekumeeninen juhlajumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 14.12. Joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko 16.12. Okopankin joulukonsertti, Espoo, Sellosali


2003

21.1. KCL-konsertti, Espoo, Dipoli 3.4. Genoveva, Finlandia-talo 4.4. Retuperän WBK:n 70-vuotiskonsertti, Finlandia-talo 17.4. Mahlerin 2., Finlandia-talo 3.5. Dominante & KYN, esiintyminen televisiossa MTV3:n Bumtsibum-ohjelmassa 8.5., 9.5. Paciuksen Die Loreley, Lahden Sibeliustalo 10.5. Tupsahdus, Espoo, Tapiolasali 27.7. Kesäretkikonsertti, Mäntyharjun kirkko 6.8. WCTOH-konsertti, Helsinki, Temppeliaukion kirkko 21.8. Art Goes Kapakka, kuorojen kierros 28.8. Taiteiden yö, Helsingin tuomiokirkko 4.9., 5.9., 6.9. Sibelius-konsertti, Lahden Sibeliustalo 11.9. Matkallelähtökonsertti, Espoo, Sellosali 15.9. Buenos Airesin yliopiston juhlasali, Argentiina 16.9. Kuorokilpailun avajaisgaala, Trelew, Argentiina 17.9. Kuorokilpailu, Trelew, Argentiina 18.9. Kuorokilpailu, Trelew, Argentiina 20.9. Festivaaliparaati ja päätösgaala, Trelew, Argentiina 23.9. Liman teknillisen korkeakoulun juhlasali, Peru 24.9. Teatro Segura, Lima, Peru 26.9. Teatro Municipal, Cusco, Peru 9.10. Wihurin säätiön palkintojenjakotilaisuus, Finlandia-talo 7.11. Neito tornissa, Espoo, Tapiolasali 27.11. Sibelius-konsertti, Lahden Sibeliustalo 5.12. TuAS-talon avajaiset, Espoo 6.12. Sibelius-konsertti, Lahden Sibeliustalo 15.12. SOKOTEL-joulukonsertti, Helsinki, Johanneksen kirkko 18.12. Joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko


2002

2.3. Korson seurakuntasali 18.5. Tupsahdus, Tapiolasali 21.5. Kevätkonsertti, Tapiolasali 4.6. FISITA-kongressin tilauskonsertti, Temppeliaukion kirkko 7.6. KuoroEspoon kuoronjohtajakilpailu, Tapiolasali 8.6. KuoroEspoon kuoronjohtajakilpailu, Tapiolan kirkko 9.6. KuoroEspoon kuoronjohtajakilpailu, Olarin kirkko 16.6. Bachin kantaatti BWV182, Naantalin kirkko 24.6. Bachin kantaatit BWV182 & BWV12, Paraisten kirkko 28.9. Klaipedan yliopiston konserttisali, Liettua 29.6. Church of Mary the Queen of Peace, Klaipeda, Liettua 30.6. Klaipedan ulkoilmalava, Liettua 29.9. Minun soittimeni -konsertti, Helsingin tuomiokirkko 15.10. Cantores Minoresin 50-vuotisjuhlakonsertti, Helsingin tuomiokirkko 21.11. Haydnin Luominen, Lahden Sibeliustalo 3.12 Joulukonsertti Helsingin seurakuntayhtymälle, Helsingin tuomiokirkko 5.12. Rehtorin konsertti, Dipoli 6.12. Espoon kaupungin itsenäisyyspäiväkonsertti, LänsiAuto-areena 9.12. Valitut Palat -joulukonsertti, Kallion kirkko 10.12. Joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko, 17.12. Joulukonsertti Sampo Oyj:lle, Helsingin tuomiokirkko


2001

11.3. Bachin h-mollimessu, Johanneksen kirkko 17.3. Ortopediyhdistyksen 50-vuotisjuhla, Helsingin yliopiston juhlasali 8.4. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 22.4. Palmgren-konsertti, Radio Ylen Ykkönen 5.5. Tupsahdus, Tapiolasali 4.6. Kevätkonsertti, Suomenlinna 6.6. IMPC-konferenssin banketti, Kansallisoopperan päälämpiö 28.7. Johan Willgren -festivaali, Orivesi 21.8. Hallintovirkamieskonferenssi IMUA, Dipoli 24.11. Erik Bergmanin juhlakonsertti, Sibelius-Akatemian konserttisali 2.12. Bachin Jouluoratorio, Korson kirkko 4.12. Bachin Jouluoratorio, Johanneksen kirkko 5.12. Rehtorin konsertti, Dipoli 10.12. Valitut Palat -joulukonsertti, Kallion kirkko 18.12. Sampo Pankki Oyj:n joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko


2000

6.2. Motettikonsertti, Turun tuomiokirkko 10.2. Motettikonsertti, Keravan kirkko 13.2. Motettikonsertti, Helsingin tuomiokirkko 16.3. Maanmittaritupsahdus, Tapiolasali 29.3., 31.3. Melartinin Aino-ooppera, Lahden Sibeliustalo 19.4. Matteus-passio, Lahden Ristinkirkko 6.5. Tupsahdus, Tapiolasali 16.7., 17.7., 18.7., 19.7. Kuvia hämärässä 18.8. Kuopion Musiikkikeskus 24.8. Taiteiden yö, Helsingin tuomiokirkko 8.9. TKK:n tohtoripromootio, Dipoli 14.9. Ihmeellinen mandariini, Finlandia-talo 7.10. Ilmaiskonsertti, Marmaris, Turkki 9.10. Marmariksen amfiteatteri, Turkki 9.11. Händelin Messias, Johanneksen kirkko 11.11. 25-vuotisjuhlakonsertti, Tapiolasali 3.12. KuoroEspoon Kolme kuoroa -konsertti, Tapiolasali 5.12. Rehtorin konsertti, Dipoli 6.12. KuoroEspoon suurkonsertti, Espoon Areena 11.12. Valitut Palat -joulukonsertti, Kallion kirkko 14.12. Joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko


1999

15.1. Dipoli 22.1. Spohrin Viimeinen tuomio, Johanneksen kirkko 23.1. Hautajaiset, Temppeliaukion kirkko 26.3. Matteus-passio, Helsingin tuomiokirkko 8.5. Tupsahdus, Tapiolasali 19.5. Tekniikan edistämissäätiön 50-vuotisjuhla, Dipoli 2.7. Maarianhaminan kirkko 4.7. Jumalanpalvelus, Maarianhaminan kirkko 22.8. Matteus-passio, Karjalohja 17.9. Matkallelähtökonsertti, Helsingin Vanha kirkko 20.9. St. Maryn kirkko, Namibia 21.9. Namibian kansallisteatteri 23.9. Onipa Chatedral, Namibia 24.9. Ongwediva Teachers Training College, Namibia 26.9. St. Michael's Church, Rondebosch, Etelä-Afrikka 27.9. Jumalanpalvelus, Guguletu, Etelä-Afrikka 30.9. Finnish Choir Music Festival -gaalakonsertti 28.10., 29.10., 30.10. Heinon Henki -näytelmä, Espoon kulttuurikeskus 6.11. Finlandia-talo 5.12. Rehtorin konsertti, Dipoli 14.12. Joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko 15.12. Joulukonsertti, Tapiolasali 16.12. Joulukonsertti, Tapiolasali 17.12. Joulukonsertti, Tapiolasali


1998

22.2. Kirkko soikoon -avajaiskonsertti, Helsingin tuomiokirkko 3.4. Motettikonsertti, Nurmijärven kirkko 5.4. Motettikonsertti, Helsingin tuomiokirkko 30.4. RSO:n vappugaala, Helsingin kulttuuritalo 10.5. Maamme-laulun 150-vuotisjuhlakonsertti, Hartwall Areena 25.7. Uudenkaupungin kirkko 5.8. Motettikonsertti, Padasjoen kirkko 1.9. Mestarinnäyte-näytelmä, Espoon kulttuurikeskus 2.9. Mestarinnäyte-näytelmä, Espoon kulttuurikeskus 3.9. Mestarinnäyte-näytelmä, Espoon kulttuurikeskus 10.9. TKK:n tohtoripromootio, Kaapelitehdas 31.9. HKO:n konsertti, Finlandia-talo 1.10. HKO:n konsertti, Finlandia-talo 15.10. Matkallelähtökonsertti, Helsingin tuomiokirkon krypta 18.10. Jumalanpalvelus, Langholtskirkja, Reykjavik 18.10. Skalholtin kirkko, Reykjavik 22.10. Langholtskirkja, Reykjavik 29.11. KuoroEspoo-avajaisgaala, Espoon kulttuurikeskus 3.12. Suomalaisen kirjakerhon joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko 4.12. Rehtorin konsertti, Dipoli 6.12. KuoroEspoo-loppukavalkadi, Espoon kulttuurikeskus 13.12. Keski-Uusimaan asiakaskonsertti, Järvenpää-talo 17.12. Joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko


1997

16.2. Stabat Mater, Johanneksen kirkko 25.3. Karjala Tour -konsertti, Kitee 26.3. Karjala Tour -konsertti, Joensuu 26.4. Tupshahdus, Tapiolasali 8.5. Kevätkonsertti, Tapiolasali 9.5. Laulumatinea, Tapiolasalin lämpiö 6.6. Kaisan koti 28.6. Kesäretkikonsertti, Mäntyharjun lukio 27.9. Upsalan tuomiokirkko 28.9. Johanneksen kirkko, Tukholma 11.10. Teekkaritempaus, Senaatintori 26.10. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 31.10. Temppeliaukion kirkko 23.11. Motettikonsertti, Porvoon kirkko 30.11. Motettikonsertti, Naantali 4.12. Rehtorin konsertti, Dipoli 12.12. Rotareiden joulukonsertti, Otakappeli 17.12. Joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko


1996

12.1. Tekniikan päivät, Dipoli 24.1., 27.1., 29.1., 6.2., 9.2., 14.2. Les Noces -baletti, Kansallisooppera 15.3. TEK:n 100-vuotisjuhlat, Dipoli 31.3. Bachin Johannes-passio, Johanneksen kirkko 8.5. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 11.5. Tupsahdus, Tapiolasali 20.5. Helsingin tuomiokirkko 13.8. Matkallelähtökonsertti, Otakappeli 19.8. WCF, Soul, Korea 20.8. WCF, Incheon, Korea 23.8. WCF, päätöskonsertti, Soul, Korea 25.8. Puutarhakonsertti, Beijing 26.8. Beijing 29.9. Roihuvuoren kirkko 23.11. Bergman-konsertti, Helsingin tuomiokirkko 28.11. Mozartin Requiem, Johanneksen kirkko 5.12. Rehtorin konsertti, Dipoli 5.12. KuoroEspoo-iltamat, Tapiolasali 6.12. KuoroEspoo-juhlakonsertit, Tapiolasali 11.12. Okopankin joulukonsertit, Helsingin tuomiokirkko 18.12. TKK:n henkilökunnan joulukonsertti, TKK, A-sali 18.12. Joulukonsertti, Tapiolan kirkko


1995

17.1. Koko Kokkonen -konsertti, Helsingin tuomiokirkko 17.2. Carmina Burana, Kulttuuritalo 6.4. Haydnin Luominen, Lahden Ristinkirkko 7.4. Bachin Johannes-passio, Johanneksen kirkko 29.4. Tupsahdus Tapiolasali 11.5., 18.5., 27.5., 30.5., 3.6. Les Noces -baletti, Kansallisooppera 15.6. Kellokosken sairaalan 80-vuotisjuhla 7.7. IFSSH-kongressin päätöstilaisuus, Temppeliaukion kirkko 31.8. Taiteiden yö, Helsingin tuomiokirkko 4.10. Harjoitusleirin päätöskonsertti, Fuengirola, Espanja 7.11. Kotkan konserttitalo 11.11. Haudasta Kehtoon -konsertti, Ritarihuone 12.11. Haydnin Luominen, Johanneksen kirkko 15.11. Musikaali Kohtalokas askel - myöhäistä katua, Louhisali 18.11. 20-vuotisjuhlakonsertti, Tapiolasali 5.12. Rehtorin konsertti, TKK, A-sali 13.12. SHOP-joulukonsertti, Helsingin tuomiokirkko


1994

9.1. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 14.1. TKK 21.1. TKK 10.3., 11.3., 15.3., 17.3., 18.3., 23.3., 24.3., 16.4., 17.4., 22.4., 28.4., 30.4. Les Noces -baletti, Kansallisooppera 27.3. Johanneksen kirkko 12.5. Tapiolasali 2.7. Jalasjärven seurakuntatalo 9.8. Dipoli 10.9. Finlandia-talo 2.10. Helsingin tuomiokirkko 12.10. Vanhan Akatemiatalon juhlasali, Turku 14.10. Margareta kirke, Oslo 16.10. Örgryte Nya kyrkan, Göteborg 5.12. TKK 14.12. Orfeus Pasilassa, YLE 14.12. Helsingin tuomiokirkko 19.12. Tapiolan kirkko 20.12. Martinus-sali, Vantaa 16.12. Helsingin tuomiokirkko 17.12. Tapiolan kirkko


1993

15.1. TKK 14.2. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 7.4. Ristinkirkko, Lahti 21.5. Espoon kulttuurikeskus 27.5. Tapiolasali 11.6. Kirkkonummen kirkko 19.6. Helsingin Messukeskus 4.7. Finlandia-talo 26.8. Helsingin tuomiokirkko 1.9. Agricola-kirkko, Toronto, Kanada 3.9. St. Peter's Church, Ottawa, Kanada 5.9. Finlandia-home, Sudbury, Kanada 7.9. Saint Peter's Church, New York, USA 9.9. Epcot Center, Disney World, Florida, USA 11.9. U. of South Florida Schools of Music, Tampa, Florida, USA 12.9. USF Campus, St. Petersburg, Florida, USA 15.9. Santiagon yliopisto, Dominikaaninen tasavalta 14.11., 20.11. "Rikkinäinen puhelinkoppi" -lastenkonsertti, Valkoinen sali, Helsinki 3.12. TKK 14.12. Tapiolan kirkko 15.12. Helsingin tuomiokirkko 16.12. Helsingin pitäjän kirkko


1992

2.2. Temppeliaukion kirkko 29.3. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 29.3. Kallion kirkko 12.5. Tapiolasali 4.9. Johanneksen kirkko 6.9. Kansallisteatteri 3.10. Jumalanpalvelus, Halle, Saksa 3.10. St. Johannis-Kirche, Halle, Saksa 4.10. Jumalanpalvelus, Herford, Saksa 4.10. St. Marien Stiftberg, Herford, Saksa 5.10. Reinoldi-Kirche, Dortmund, Saksa 6.10. Ev. Kirche, Bad Münstereifel, Saksa 9.10. Paulus-Kirche, Magdeburg, Saksa 10.10. Laurentinus-Kirche, Bennekenstein, Saksa 11.10. Königin-Luise-Gedächtniskirche, Berliini, Saksa 17.11. Järvenpää-sali 29.11. Johanneksen kirkko 3.12. TKK 9.12. Helsingin tuomiokirkko 11.12. Tapiolan kirkko 19.12. Filharmonian sali, Pietari 20.12. Pushkinin katedraali, Pietari


1991

2.1. IKIP, Indonesia 2.1. Bandung, Indonesia 3.1. Jakarta, Indonesia 3.1. Jakarta, Indonesia 6.1. Nelson, Uusi-Seelanti 6.1. Nelson, Uusi-Seelanti 7.1. Nelson, Uusi-Seelanti 8.1. Wellington, Uusi-Seelanti 9.1. Rotorua, Uusi-Seelanti 12.1. Canberra, Australia 13.1. Oopperatalo, Sydney 15.1. Sydney 18.1. Melbourne 9.2. Espoo 22.3. Tapiolan kirkko 10.5. Tapiolasali 21.5. Kevätkonsertti, Sibelius-sali, Järvenpää 22.5. Ritarihuone 1.6. Espoon Vanha kirkko 15.6. Tammisaari 15.6. Tammisaari 21.8. Helsingin yliopiston juhlasali 8.9. Otakappeli 4.11. Kilpailu, Tolosa, Espanja 5.11. Tolosa, Espanja 6.11. Tolosa, Espanja 5.12. TKK 6.12. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 11.12. Helsingin tuomiokirkko 18.12. Helsingin pitäjän kirkko 19.12. Tapiolan kirkko


1990

15.1. TKK 25.2. Tapiolasali 25.3. Espoon kirkko 31.3. Käpylän kirkko, Helsinki 12.5. Tapiolasali 12.6. Helsingin tuomiokirkko 8.7. Pohjoismainen kuoronjohtajien seminaari, Torshavn, Färsaaret 14.8. Tapiolan kirkko 16.8. Tapiolasali 20.8. Kalastajatorppa 25.8. Kansallisteatteri 5.10. Konservatorion kamarimusiikkisali, Kuopio 6.10. Warkaussali, Varkaus 7.10. Mikkelin tuomiokirkko 20.10. 15-vuotisjuhlakonsertti, Tapiolasali 16.11. Helsingin yliopiston juhlasali 5.12. TKK 11.12. Helsingin pitäjän kirkko 12.12. Tuomiokirkko 13.12. Tapiolan kirkko 29.12. Universitas Kristen Duta Wacana, Yogyakarta, Indonesia


1989

16.1. TKK 22.1. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 4.2. Helsingin tuomiokirkko 1.3. Finlandia-talo 2.3. Finlandia-talo 10.3. Johannes-passio, Tapiolan kirkko 14.5. Espan lava 14.5. Tapiolasali 24.5. Tapiolasali 7.6. TKK 11.6. Jumalanpalvelus, Tapiolan kirkko 11.6. Tapiolasali 12.6. Temppeliaukion kirkko 6.8. Jumalanpalvelus, Nilsiä 6.8. Nilsiä 26.8. Johannes-passio, Jaanin kirkko, Tallinna 21.10


1988

15.1. TKK 8.2. Ravintola Adlon, Helsinki 28.2. Kauniaisten kirkko 20.3. Mikkelin tuomiokirkko 28.3. Espoon kirkko 29.3. Espoon kirkko 8.5. Espan lava 24.5. Helsingin tuomiokirkko 12.9. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 21.9. Dipoli 13.10. Sibelius-sali, Järvenpää 19.10. Ritarihuone 24.10. AAA-Teatteri, Lima, Peru 28.10. Yliopiston auditorio, Lima 31.10. Buenos Aires, Argentiina 2.11. Katedraali, Mar del Plata, Argentiina 5.11. Katedraali, Concepcion del Uruguay, Argentiina 6.11. Katedraali, Lujan, Argentiina 11.11. Santa Ursulan yliopiston auditorio, Rio de Janeiro, Brasilia 12.11. Sala Cecilia Meireles, Rio de Janeiro 18.11. Dipoli 2.12. TKK 14.12. Kirkkonummen kirkko 19.12. Itäkeskuksen konserttisali


1987

15.1. Postipankin pääkonttori, Helsinki 16.1. Dipoli 27.2. Finlandia-talo, Helsinki 12.4. Johannes-passio, Espoon kirkko 10.5. Espan lava 12.5. Musica-sali, Karakallio 13.5. Ravintola Tekniska 2.8. Nilsiän kirkko 4.9. Zalduendo, Espanja 5.9. Katukonsertti, Vitoria, Espanja 5.9. Ondatequi, Espanja 6.9. Berrosteguieta, Espanja 7.9. Bilbao, Espanja 8.9. Nanclares de la Oca, Espanja 9.9. Vitoria, Espanja 10.9. Oyon, Espanja 11.9. Vitoria, Espanja 12.9. Teatro Guridi, Vitoria, Espanja 12.11. Savoy-teatteri, Helsinki 29.11. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 4.12. TKK 10.12. Helsingin tuomiokirkko 11.12. Espoon kirkko


1986

1.2. Laulunlyömät, Helsingin yliopiston juhlasali 2.2. Sibelius-Akatemia 2.2. Finlandia-talo 9.3. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 16.5. Tapiolan kirkko 18.5. Keravan kirkko 21.5. Ritarihuone 2.9. Thiene, Italia 4.9. Kuorokilpailu, polyfoniasarja, Gorizia, Italia 6.9. Gorizia, Italia 7.9. Kuorokilpailu, kansanlaulusarja, Gorizia, Italia 12.9. Espoonlahden kirkko 14.9. Espoon kirkko 1.11. Jumalanpalvelus, Helsingin tuomiokirkko 16.11. Jumalanpalvelus, Otakappeli 5.12. TKK 7.12. Helsingin tuomiokirkko 11.12. Espoon kirkko


1985

18.1. Helsingin Vanha kirkko 20.1. Gdansk, Puola 21.1. Varsova, Puola 22.-26.1. Czestochowa, Puola 22.2. Laurentius-sali, Lohja 28.4. Bach-konsertti, Espoon kirkko 29.4. Bach-konsertti, Temppeliaukion kirkko 12.5. Espan lava 20.10. Mikaelinkirkko, Turku 3.11. Laurentius-sali, Lohja 5.11. 10-vuotisjuhlakonsertti, Olarin kirkko 9.11. Sibelius-Akatemian sali 1.12. Finlandia-talo 5.12. TKK 6.12. Dipoli 15.12. Espoon kirkko


1984

7.1. Santahamina 19.2. Olarin kirkko 4.4. Dipoli 28.4. Musica-sali, Jyväskylä 29.4. Tuomiokirkko, Mikkeli 2.6. Finlandia-talo 5.7. Kuorokilpailu, kansanlaulusarja, Llangollen, Wales 6.7. Kuorokilpailu, sekakuorosarja, Llangollen, Wales 6.7. Llangollen, Wales 9.7. Iltamusiikki, Merimieskirkko, Lontoo 19.9. KOP Aleksanterinkatu 27.10. Vetelin kirkko 28.10. Snellman-sali, Kokkola 6.12. Dipoli 6.12. Soukan kappeli 16.12. Espoon kirkko


1983

18.4. Otakappeli 20.4. Ristinkirkko, Lahti 27.4. Seppo Murron kuoronjohdon diplomikonsertti, Espoon kirkko 3.6. Tapiolan kirkko 4.6. Tampereen Sävel -kuorokatselmus, Tampere 6.6. Tampere 30.10. Jumalanpalvelus, Temppeliaukion kirkko 29.11. Ritarihuone 6.12. Temppeliaukion kirkko 18.12. Espoon kirkko 22.12. Temppeliaukion kirkko


1982

8.5. Lappeenrannan kirkko 9.5. Vuoksenniskan koulu, Imatra 13.5. Servin Mökki, Otaniemi 23.5. Olarin kirkko, Espoo 8.6. Valtuustotalo, Espoo 10.6. Esztergom, Unkari 11.6. Esztergom, Unkari 12.6. Budapest, Unkari 12.9. Jumalanpalvelus, Otakappeli 23.11. Ritarihuone, Helsinki 6.12. Dipoli


1981

26.4. Hervannan kirkko, Tampere 25.5. Tampellan juhlasali, Tampere 4.10. Malmin kirkko, Helsinki 10.10. Dipoli 29.11. Otakappeli


1980

9.3. Otaniemi 28.3. Kaarinan kirkko 29.3. Uudenkaupungin kauppaoppilaitos 16.4. Leppävaaran kirkko 23.4. Dipoli 2.11. Dipoli 21.11. 5-vuotisjuhlakonsertti, Ritarihuone 14.9. Jumalanpalvelus, Otakappeli


1979

1979 28.4. Espan lava 2.12. Otakappeli


1978

12.2. Espoon Vanha kirkko 5.3. Dipoli 19.3. Roihuvuoren kirkko 16.4. Karakallion koulu 18.4. Dipoli 14.5. Dipoli 27.10. Koululais- ja iltakonsertti, Simpeleen yläaste 27.10. Yhtyneet paperitehtaat, Simpele 28.10. Särkisalmen Kunnalliskoti 28.10. Ravintola Kaakonranta, Parikkala 29.10. Moision sairaala, Mikkeli 29.10. Maaseurakunnan kirkko, Mikkeli 24.11. Ravintola Alibi, Helsinki 3.12. Otakappeli 6.12. Dipoli


1977

8.3. Dipoli 14.5. Dipoli 11.12. Dipoli


1976

14.3. Dipoli 7.12. Dipoli 12.12. Dipoli